Navigace: MO ČRS ČESKÁ TŘEBOVÁ > JAK SE STÁT RYBÁŘEM?

JAK SE STÁT RYBÁŘEM?

 
 
Zájemce o členství v ČRS :
  • Přihlášku pro zájemce o členství v ČRS si můžete vyzvednout buď v prodejně rybářských potřeb Na splavě u pí. Jiřelové, nebo si ji můžete stáhnout zde .
  • Vyplněnou přihlášku vhoďte do poštovní schránky pana Fr.Jandery, ulice Hýblova 333, u světelné křižovatky, naproti prodejně ECS, nebo p. Radek Vaňous, Dr. E. Beneše 934, případně ji odevzdejte v prodejně ryb. potřeb.
  • Absolvovat test na přezkoušení uchazečů pro získání kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku a přijetí za člena ČRS, který se skládá ze základních znalostí z oblasti rybářství , biologie ryb a právních předpisů upravujících lov ryb.
Testy pro získání prvního státního rybářského lístku naleznete na stránkách  Českého rybářského svazuPro majitele chytrých telefonů je zdarma ke stažení aplikace na Google play. Ke stažení zde.

Na základě úspěšně absolvovaného testu MO vydá:
  1. Osvědčení o získání kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku. Na jeho základě příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností (v jehož obvodu má žadatel o vydání prvního rybářského lístku trvalý pobyt ( vydá, po vyplnění žádosti a zaplacení správního poplatku, rybářský lístek.
  2. Členskou legitimaci. Při jejím vydání zaplatí žadatel zápisné a členský příspěvek.

Děti do 15ti let předkládají spolu se všemi žádostmi i souhlas oprávněného zástupce. Školení dětí probíhá většinou formou kroužků mládeže při MO, kde se jim věnují proškolení vedoucí.

Při splnění všech těchto kroků si může žadatel u své MO koupit povolenku k lovu ryb na mimopstruhové nebo pstruhové rybářské revíry.

ČRS vydává několik druhů povolenek k lovu ryb s různým rozsahem platnosti. Nejširší platnost mají celorepubliková a svazová povolenka, následují územní povolenky jednotlivých územních svazů ČRS a místní povolenky na konkrétní rybářské revíry.

Další informace Vám budou ochotně poskytnuty.

Pak Vám zbývá jenom navštívit specializovanou prodejnu s rybářskými potřebami, kde Vám jistě ochotně poradí pří výběru rybářského náčiní, vybrat si rybářský revír k lovu ryb a nahodit udice.

 

 

""

© ctrybar.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky